Herbatą można na przykład malować obrazy. Painting with tea

Z herbaty można otrzymać piękne odcienie sepii, którymi można malować obrazy lub dodawać ciekawych efektów do rysowanych ołówkiem lub kredkami. Jest to mało skomplikowane, wystarczy zaparzyć bardziej esencjonalną herbatę. Najwyraźniejszy kolor daje mocna herbata czarna, z której możemy otrzymać różne odcienie brązu. Z herbaty  Pu-ehr  otrzymamy kolory zbliżone do koloru ziemi, w odcieniach czerni, szarości i brązu.  Napar z hibiskusa da nam wyraziste odcienie bordo i różu.  Ładny odcień ciepło-brązowy i pomarańczowy można uzyskać z afrykańskiej herbaty Rooibos, a odcień żółty, z herbaty zielonej. Wyjątkowym kolorem jest też kolor niebieski, który uzyskamy z naparu Klitorii ternateńskiej.

Wszystko czego tak naprawdę potrzebujemy to gorąca woda,  ulubione torebki herbaty lub herbata sypana, kubki, pędzelek, papier (najlepiej grubszy) i ołówek lub też kredki. Za każdym razem, odcień będzie nieco inny, a efekt miło zaskoczy. Taka farbka będzie całkowicie ekologiczna.

Tea inspired

Nie będzie miała toksycznych związków i będzie bezpieczna nawet dla maluszków. Tworzenie obrazów herbatą, może okazać się bardzo relaksującym zajęciem, które pomoże oderwać się od szarej codzienności i codziennego natłoku spraw.

Można tworzyć samemu, nawet nie będąc zawodowym artystą, ale można połączyć to ze świetną wspólną zabawą z dziećmi. Sam proces uzyskiwania farbki może być ekscytujący. A co najważniejsze, można tworzyć te unikatowe obrazy przy wspólnej herbacie i z dala od smartfonów, telewizorów, tabletów, rozmawiając i spędzając wspólnie czas.

LB

Galeria herbacianych obrazów, powstałych przez ostanie lata na Instagramie: Tom Klinkosz